Aktuality

Rozhovor trenéra A týmu před zápasem s Dolní Kalnou 08/11/2017

Více zde...

Železnice se po 7 letech vrací do krajských soutěží 22/06/2017

Více zde...

Železnice se po 7 letech vrací do krajských soutěží

Není to sice ten pravý postup vítěze v euforii z 1.místa, ale od čtvrtečního večera je to realita – Železnice bude opět hrát I.B třídu.

Možnost postupu do I.B třídy přišla poté, co svůj B-tým z této soutěže odhlásil SK Jičín, druhý tým okresního přeboru TJ Lázně Bělohrad B postup odmítl, a tak na řadu přišel náš klub. Od nové sezóny se tedy můžeme těšit na vyšší soutěž.

Železnice byla v minulosti pravidelným účastníkem krajských soutěží, hrála je od sezóny 1977/78 do roku 2008, v letech 2002-2004 byla dokonce účastníkem I.A třídy. Z krajských soutěží sestoupila ze 12.příčky v sezóně 2007/2008, aby se po roce opět na jedinou sezónu vrátila. Od té doby se pohybovala ve vrchní polovině okresního přeboru a přebudovávala mužstvo. V posledních dvou-třech sezónách se povedlo tým omladit a poskládat tak, že předváděl docela pohledný fotbal. Na tom měli zásluhu především trenér A-družstva Ivan Hrych a Jarda Plecháč, který většinu současného kádru připravoval v dorostu a dal mládežníkům první možnost nakouknout do dospělého fotbalu v béčku mužů.

Hracím dnem domácích utkání zůstane nadále neděle, zahajuje se o víkendu 19.-20.srpna. Před mistrovskou soutěží se ještě náš tým zúčastní předkola Poháru KFS, které se hraje o víkendu 29. -30.7.

Prvním vystoupením našeho týmu v nové sezoně bude účast na LÁZEŇSKÉM POHÁRU - 40.ročník nejstaršího pravidelného fotbalového turnaje na území Čech a Moravy se odehraje v Janských Lázních ve dnech 22.-23.7.2017.

Posunem áčka do kraje se navíc naskytla možnost postupu do okresního přeboru i pro B-tým. Takže letos dvojnásobná radost z postupu !!!